Pisanie (Polish)

Proza
Memento Mortyria. Opowiadanie opublikowane w Science Fiction Fantasy i Horror 11/2011 (73). Przez czytelników uznane za najlepsze opowiadanie numeru.


W 2012 roku w portalu Niedobre Literki (polskie centrum bizarro) ukazało się omówienie najdziwniejszej części mojej twórczości, czyli głównie krótkich opowiadań.

Scenariusze

Narkogra (2008) - scenariusz, który zdobył nagrodę w konkursie na krótki film SF zorganizowanym przez Silesia Film. Słuch o nim zaginął wraz ze zmianą dyrektora tejże instytucji samorządowej.

Wilczy Szaniec - Główna kwatera Hitlera (2006)
Film dokumentalny wydany przez firmę Play (bez związku z siecią komórkową) w 2006 roku na DVD i później wielokrotnie wznawiany. Patrz też dział muzyka i dźwięk.


Napisałem też oczywiście scenariusze do wszystkich moich teledysków i filmów. Kluczowe z nich są w dziale Video, a resztę można zobaczyć na kanale YouTube.

Publicystyka

Moje pierwsze teksty (jeszcze jako licealisty) opublikował nieodżałowany Gambler, współpracowałem też ze Światem Gier Komputerowych na krótko przed jego zamknięciem. Od 2004 roku jestem zawodowo związany z Expressem Bydgoskim. Teksty spoza zainteresowania tej redakcji zamieszczam w moim blogu Dehumanizer lub też okazjonalnie w innych miejscach (np. ostatnio - Jawne Sny).

Game design
Gra Memento Mortyria, będąca rozwinięciem mojego opowiadania (patrz wyżej), to jedyny w tym portfolio projekt (a nie skończony produkt). Składa się na niego kilka opisów elementów gry (fabuła, postaci etc.), concept art, filmik mock up, mapa oraz rozpiski questów. Całość na poświęconej jej podstronie.

Inne:

Poniżej napisana i zrealizowana przeze mnie krótka artystyczna forma radiowa. Wyróżniona w konkursie Panasonic Young Inventions podczas festiwalu Camera Obscura 2011 pod nazwą "Test piramidy". Tutaj w stworzonej przeze mnie później skromnej wersji wideo, która zdołała zdezorientować już tysiące internautów.